Chodit na malou do moře pomáhá místní flóře i fauně
Až dvě třetiny lidí přiznalo, že si někdy odskočili na malou do moře nebo oceánu. Jestli jste mezi nimi a někdy vás napadlo, že jste možná uškodili životnímu prostředí, tak buďte v klidu. Moč je z 95 % voda. Další látky jsou sodík a chlor, tedy látky běžně se vyskytující třeba v kuchyňské soli, nebo právě v moři. Další látkou vyskytující se v moři i moči je draslík.
Jedinou látkou, která se vyskytuje v moči, ale ne v moři, je urea. To je látka, která pomáhá tělu zbavit se dusíku. Dusík smíchaný s mořskou vodou vytvoří čpavek, který slouží jako potrava pro vodní rostliny. Odskočit si na malou je tedy svým způsobem pro moře prospěšné. A i kdyby teoreticky nebylo, tak zvířata v moři také močí. Třeba taková velryba denně vypustí přes 900 litrů moči.
Pozor, močení do moře je v pořádku, do bazénu už ne
I kdybychom odhlédli od zjevně nehygienického chování, kterým je močení do bazénu, tak si tímto chováním mohou lidé zahrávat se zdravím. Moč se totiž může smíchat s desinfekcí v bazénech, a vytvoří se hned několik zdraví nebezpečných látek, které mohou vyvolat dýchací potíže a podráždit kůži.
Aby hrozilo nějaké opravdu vážné nebezpečí, musela by koncentrace moči v bazénech dosahovat opravdu vysoké úrovně, ale i tak jisté nebezpečí hrozí těm, kteří jsou velmi citliví. Jestli tedy jdete do bazénu, rozhodně potřebu vykonejte někde jinde.