Vědci namísto Lochnesské příšery našli 100 000 golfových míčků
Tak existuje Lochneska, nebo ne?
Lochnesska je snad kromě Yettiho nejznámější příšera, jejíž existenci jsme ještě neověřili a jde tak spíše o povídačky a spoustu „zaručených“ očitých svědectví bez jakékoliv fotografie. Protože by ale Lochnesska měla plavat v poměrně uzavřeném prostoru, tedy v jezeru Loch Ness, nemělo by tak být až tak složité jí najít. Vědci se proto pokusili v roce 2009 Loch Ness důkladně prozkoumat a pokud možno prokázat, jestli příšera (ne)existuje.
Jak je asi jasné, bájná obluda se nenašla, ale namísto toho vědci objevili na dně asi 100 tisíc golfových míčků. Golfáky jsou snad nejčastější forma odpadků, která se nachází i na těch nejzvláštnějších a nejméně dostupných místech. Golfové míčky zůstaly dokonce i na Měsíci, kde se již ale od roku 1971, kdy je tam astronauti nechali, stihly rozložit. Na Zemi je ale jejich rozklad složitější a do životního prostředí se dostane i poměrně vysoké množství toxických kovů.
Jen v USA se ztratí přibližně 300 milionů golfových míčků ročně, po celém světě pak ještě výrazně více. Sice se ještě nezkoumalo, jak moc golfové míčky opravdu ubližují životnímu prostředí, možná by stálo za to jejich složení i tak změnit, aby příroda tak netrpěla.